ACİL DURUM TATBİKATI

Olası İstanbul depremine karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığımızın daima hazır olması amacıyla, İstanbul il genelinde genişletilmiş içeriğe sahip Acil Durum Tatbikatı gerçekleştirildi.

Tüm yerleşkelerimizde ve birimlerimizin katılımı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Acil Durum Tatbikatı’nda, İstanbul’un birçok noktasında bulunan ve sahada görev yapmakta olan ekiplerimizin (Motosikletli Zabıta, Deniz Zabıta, Atlı Zabıta, Bisikletli Zabıta) katılımı sağlandı.

İstanbul’da gerçekleşmesi beklenen depreme karşı şehrimizin 39 İlçesinin Meydanlarında görevlendirilen ekiplerimizden, meydan ve çevresindeki son duruma ilişkin telsiz sistemi üzerinden bilgi alınarak, afet anında gerekli koordinasyonun sağlanması amaçlandı.

Senaryo gereği Yenikapı’da bulunan prefabrik yapıdan bir yaralı kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Can ve mal emniyeti açısından risk teşkil eden yapı, ekiplerimizin müdahalesiyle yıkılarak yapının oluşturduğu risk bertaraf edildi.

Deprem anında gerekli koordinasyonun sağlanması, vatandaşlarımız ile çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği açısından çok önemli olduğu değerlendirilerek, ekiplerimizin koordinasyon ve müdahale kabiliyetinin artırılması açısından çok faydalı bir tatbikat olduğu görüldü.

Video Galeri