MİNİKLER BAŞKANLIĞIMIZI ZİYARET ETTİ

Özel Merkez Yuva Anaokulu’nda 6 yaş sınıfından oluşan bir grup öğrenci, öğretmenleri ile birlikte Edirnekapı’daki Daire Başkanlığımızı ziyaret ettiler.

Personelimiz tarafından karşılanan öğrencilere ilk olarak Kamera Merkezi gezdirildi. İstanbul’un meydanlarını ve ana arterlerini gösteren ekranlar üzerinden, yapılan hizmetler çocukların dilinden kendilerine anlatıldı.

Daha sonra Daire Başkanımız Engin Ulusoy, çocukları makamında kabul ederek onlarla tek tek tokalaşarak tanıştı. Büyüyünce hangi meslek sahibi olmak istediklerini sordu ve seçilen mesleğin ne olursa olsun iyi bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Başkanımız, Zabıta mesleğini ve vatandaşlara nasıl faydaları olduğunu çocukların anlayabileceği bir şekilde anlattı. Mustafa Kemal Atatürk’ün posterine işaret ederek çocuklara sorular sordu. Atatürk ile ilgili bilgi vererek çocuklara 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan ettiğini söyledi.  Başkanımız, çocuklara kumbara ve puzzle hediye ederek onlarla vedalaştı.

Ardından çocuklar zabıta personeli ve araçları ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler. Yapılan ikramlardan sonra öğretmenleri ile birlikte Başkanlığımızdan ayrıldılar.