PAKİSTAN KARARGÂH İDARE VE ARAZİ YÖNETİM ENSTİTÜSÜ’NDEN BİR HEYET DAİRE BAŞKANLIĞIMIZI ZİYARET ETTİ

Pakistan Karargâh İdare ve Arazi Yönetim Enstitüsü’nde uzmanlık eğitimi alan 17 subaydan oluşan, Belediye ve Arazi İdaresi Kanton Enstitüsü Direktörü Rana Manzoor Ahmad Khan’ın başkanlığındaki heyet, zabıta hizmetleri konusunda tecrübelerimizden yararlanmak için Daire Başkanlığımızı ziyaret etti.

21-24 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’a gelen heyet, görev yaptıkları bölgelerde belediyecilik hizmetlerini yerine getirmeleri nedeniyle; itfaiye yönetimi, kent peyzajı, kent planlaması, kentsel alan yönetimi, zabıta hizmetleri ve sosyal hizmetler konularında Belediyemizin tecrübelerinden faydalanmak için Başkanlığımıza ziyarette bulundular.

24 Ekim Perşembe günü Zabıta Daire Başkanlığımızda gerçekleşen toplantıda Daire Başkanımız Engin Ulusoy; seyyar satıcılık ile mücadele, satış alanlarının denetimi, dilencilere yönelik faaliyetler gibi başlıklara ek olarak göç sorunları, bunlarla mücadele yöntemleri, zabıta teşkilatımızın yapısı ve sorumluluk alanlarımız hakkında sunum eşliğinde heyete bilgi verdi.

Sunumun ardından heyetin hizmetlerimiz hakkındaki soruları Daire Başkanımız Engin Ulusoy tarafından cevaplandı. Ardından Zabıta Komuta Merkezimiz ve hizmet araçlarımız incelenerek heyete bilgi verildi. Karşılıklı hediye takdiminin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekilen heyet üyeleri Zabıta Daire Başkanlığımızdan ayrıldı.