İBB ZABITA MEMURU SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın boş bulunan Zabıta Memuru kadroları için yaptığı yazılı ve uygulama sınav sonuçları açıklandı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere, KPSS puanı ile başvuru yapanlar arasından toplam 73 aday zabıta memuru olma hakkı kazandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü tarafından, boş bulunan kadrolara yönelik olarak Belediye Zabıta Yönetmeliğinin sınav hükümlerine göre yapılan Zabıta Memuru Yazılı ve Uygulama Sınavı sonuçlandı. Yazılı sınav ve uygulama sınavında başarılı olanlar ile sınavı yedek olarak kazanan adayların listesi açıklandı.

Sınav için; 2020 KPSS (B) sınavından en az 70 puan alan adaylar arasından belirtilen genel ve özel şartları taşıyanlar puanına göre sıralandı. KPSS puanlarına göre 487 aday belirlendi.

Zabıta Memuru kadrolarına  (ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi) yönelik olarak 4/1/2021 – 10/1/2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı (https://www.turkiye.gov.tr/) üzerinden elektronik ortamda ön başvuru alınmış ve KPSS puanlarına göre yapılan sıralama sonrasında yazılı bölümü için 8/2/2021 tarihinde ve uygulamalı bölümü için 9/2/2021 – 19/2/2021 tarihleri arasında adaylar sınava alındı.

Yazılı ve uygulama sınavı; 11/4/2007 tarihli ve 26490 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapıldı.

Sınavda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere toplam 73 aday başarılı olarak zabıta memuru olmaya hak kazandı.

Sınav sonuçları için tıklayınız.