EDİRNEKAPI KOMPLEKSİNDE ACİL DURUM TATBİKATI YAPILDI

“İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik” kapsamında her yıl düzenlenen tatbikat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Edirnekapı kompleksinde bu yıl da gerçekleşti.

Günümüzde yaşanan deprem, sel ve yangın gibi afetlere karşı hazırlıklı ve soğukkanlı olmamızı sağlamak, acil durumlarda nasıl hareket etmemiz gerektiğinin bilincine varmak amacıyla düzenlenen tatbikat üç aşamadan oluştu.

Birinci aşamada; Edirnekapı Zabıta kompleksinde sirenlerin çalmasıyla birlikte çalışma alanları hızlı bir şekilde boşaltılarak çalışanların tahliyesi sağlandı ve Acil Durum Toplanma alanında toplanıldı. Tüm çalışanların eksiksiz toplandığı birim amirleri tarafından Acil Durum Yöneticisine bildirildi.

İkinci aşamada; deprem ve sel ile karşı karşıya kalındığında nasıl korunmak gerektiği, ilk aşamada neler yapılmalı ve neler yapılmamalı detaylı bir şekilde anlatıldı. Yaşanmış olaylardan örnekler verildi.

Üçüncü aşamada; İBB İtfaiye personellerince yangına nasıl ve hangi şekilde müdahale edilmesi gerektiği ve yangın tüplerinin kullanımıyla ilgili bilgiler verildi. İBB Zabıta Daire Başkanlığı Yangınla Mücadele Ekipleri başta olmak üzere diğer personelimize de uygulamalı olarak yangına müdahale eğitimi verildi.