29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINDA VATAN CADDESİNDE DÜZENLENEN TÖRENE KATILDIK

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri olan Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Vatan Caddesi’nde düzenlenen törende, Zabıta Teşkilatı olarak kortejde yerimizi aldık.

İstanbul’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Fatih’te Vatan Caddesi’nde gerçekleşti. Kutlamalar kapsamında resmi geçit töreni düzenlenirken, vatandaşlar alana ellerinde Türk bayraklarıyla geldi.  Törene İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, protokol mensupları ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü münasebetiyle Vatan Caddesi’nde düzenlenen resmi geçit töreninde, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve 1.Ordu Komutanı Musa Avsever üstü açık araç üzerinde vatandaşları selamladı. Askeri bando takımı eşliğinde muharip gaziler, kara, hava deniz kuvvetlerinin askerleri ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı polisler, İstanbul Büyükşehir Belediye Zabıtası, İstanbul İtfaiyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Bandosu kortejde yer aldı.

İBB Zabıta Daire Başkanımız Engin Ulusoy, törende korteje katılan zabıta mensuplarına disiplinli ve ciddiyetli tutum ve davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.