41.VODAFONE İSTANBUL MARATONU’NDA ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından “İstanbul Senin, Durma Koş” sloganıyla 3 Kasım Pazar günü düzenlenen Vodafone 41. İstanbul Maratonu’na yerli ve yabancı binlerce kişi katıldı. Zabıta ekiplerimiz koşunun sorunsuz bir şekilde tamamlanması için gerekli tedbirleri aldı.

Maratonun startını, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy verdi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin yaklaşık 250 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı’nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonu erkeklerde Kenyalı atlet Daniel Kipkore Kibet, kadınlarda Etiyopyalı atlet Hirut Tibebu kazandı.

Halkın ve sporcuların koşuyu rahat ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmesi için zabıta ekiplerimiz belirlenen noktalarda sabahın ilk ışıkları ile birlikte göreve başlayarak maraton süresince gerekli tüm tedbirleri aldı.

Maraton boyunca seyyar satıcılara yönelik denetimler gerçekleştirildi. Sporcuların güvenliğini de sağlayan zabıta ekipleri güzergâh üzerinde yoldaki uygunsuzlukları giderip koşu düzenini de sağlayarak, vatandaşları yönlendirme görevlerini yerine getirdi.