BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN EKREM İMAMOĞLU DAİRE BAŞKANLIĞIMIZI ZİYARET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, Edirnekapı yerleşkesindeki Zabıta Daire Başkanlığımızı ziyaret etti.

Sayın Başkanımız; Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, birim müdürleri, müdür yardımcıları, amirler ve zabıta memurları tarafından karşılandı. İBB Genel Sekreteri Sayın Yavuz Erkut, Genel Sekreter Yardımcıları Sayın Murat Yazıcı, Sayın Dr. Şengül Altan Arslan ve Mehmet Murat Kalkanlı da ziyarete eşlik ettiler.

İlk olarak Zabıta Kontrol Merkezini ziyaret eden Sayın Ekrem İmamoğlu’na, Daire Başkanımız Engin Ulusoy tarafından teknik bilgiler verildi. Heyet, daha sonra Zabıta Eğitim Merkezine geçerek, Daire Başkanımız Engin Ulusoy’un sunumu ile Başkanlığımızın vermiş olduğu hizmetler hakkında bilgi aldı. Daire Başkanımızın yaptığı sunumda Başkanlığımızın çalışmaları, sorunlar ve çözüm önerileri yer aldı.

Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, Daire Başkanımıza sunumlarından dolayı teşekkür ettikten sonra yaptığı konuşmada, Zabıta Teşkilatının önemine ve belediyenin ön yüzü olduğuna değindi.

“İSTANBUL EŞİTTİR TÜRKİYE’DİR”

“İstanbul’da yaptığımız her iş aslında sadece İstanbul için değil ülkemiz için de çok önemlidir. Çünkü İstanbul aynı zamanda eşittir Türkiye’dir. Milyonlarca insanın ziyaret ettiği, Türkiye’yi görüp hissettiği yerdir İstanbul. Dolayısıyla zabıta sokakta, parkta, meydanda yaptığı iş veya eylemlerle aslında bir yönüyle de elçidir. Ülkemizin, şehrimizin dünyaya da mesajıdır. Bu bakımdan her anınız, her duruşunuz çok değerli ve çok önemlidir” diye konuştu.

“TOPLUMUN YANSIMASI: KADIN ÇALIŞAN”

“Kadın çalışan konusu sadece bir toplumsal gereksinim değil aynı zamanda toplumun da yansıması anlamına geliyor. Bu bakımdan eğer zabıta eşittir erkek çalışan gibi algı oluşturursak, aslında Türkiye’nin bu anlamda hak ettiği yeri göstermemiş oluruz. Bundan sonraki kadro oluşumlarında, memur alımlarında gerçekten öncelikli kadın çalışan ekleme konusunda bir tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum. %8-%9 bu oranlar çok düşük, hele hele zabıta kavramında çok düşük” dedi.

“HEP BİRLİKTE DAHA İLERİYE”

“Zabıtamızın gerçekten duruşu, şekli, eğitimi, dili, tavrı her yönüyle İstanbul’un yüksek vizyonuna yakışan, topluma yardımcı olmayı ama aynı zamanda disiplini hissettirmeyi, disiplinli bir güler yüze her zaman sahip olan bir tavrıyla İstanbul’u gerçekten yukarıya taşıyan bir birimimiz olmasını çok arzu ediyorum. İnşallah yüz yılı aşkın süredir zabıta kavramıyla hizmet eden bu kurumu daha ileriye taşımak için etkin bir dönemi hep birlikte var ederiz. Hepinizin burnu kanamadan hizmet yapmasını ve ailelerinizin gurur duyduğu bireyler olmanızı çok arzu ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.