SAYIN EKREM İMAMOĞLU, BAŞKANLIĞIMIZA BAYRAM ZİYARETİNDE BULUNARAK BİRLİK, BERABERLİK VE SEVGİ MESAJI VERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, Zabıta Daire Başkanlığımızın Edirnekapı yerleşkesine bayram ziyaretinde bulunarak personelin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu; Zabıta Daire Başkanımız Engin Ulusoy, birim müdürleri, müdür yardımcıları, amirler ve zabıta personeli tarafından karşılandı. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Murat Yazıcı, Başkan Danışmanları Murat Ongun, Ertan Yıldız ve Yiğit Oğuz Duman da ziyarete eşlik ettiler.

Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu zabıta personelini selamladıktan sonra beraberindeki heyet ile birlikte bayram kutlaması için Zabıta Eğitim Merkezine geçtiler. 

16 MİLYON İNSANA HİZMET EDİYORUZ

Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmasında; “Askıda fatura uygulamasıyla yürüttüğümüz süreç 200 binlere ulaşmaya koşuyor. Süt yardımımız neredeyse aylık 120 binlere yaklaştı. Aynı şekilde nakit yardımı ulaştırdığımız insanların kümülatif sayısı 280 binlere ulaştı. 23 Nisan’da ve 19 Mayıs’ta çocuklara ve gençlere ulaştırdığımız paketlerimiz 100 binleri aştı. Sayısı az da olsa hepimizin minnet duyacağı 100 yaş üstü büyüklerimize bu Ramazan’da bir hediye paketi ve onlara minnet duygularımızı ileten mektubumuzu ulaştırdık. Kısacası sosyal belediyeciliğin en vicdanlı dönemini yönetiyoruz. Biz 16 milyon insanı temsil ediyoruz. Yapılan bütün bu destekler de 16 milyon insana ait” dedi.

BİR BELEDİYENİN ÜNİFORMASI ZABITADIR

Sayın Başkanımız konuşmasının sonunda; “Bir belediyeyi halk diliyle ve gözüyle anlatan şey üniformasıyla zabıtadır. Çok değerli bir üniformayı taşıyorsunuz. Bu değerli üniformaların elbette ki hakkını veriyorsunuz, vereceksiniz. Toplumun, bu şehrin bize saygı duymasını duruşuyla, varlığıyla, tarzıyla hissettirecek olan sizin üniformalarınız. O bakımdan zabıta da o toplumsal sevgiyi en iyi hissettirecek ve en hızlı geçirecek kurumumuzun birimidir. Bu bağlamda özellikle Ramazan Bayramı’nda belediyemizin çalışanları ile bayramlaşacaksak en öndeki birimlerimizin başında zabıtamız geliyor, bunun için sizlere bugün misafir oldum” ifadelerini kullanarak personelin ailelerinin bayramını da kutladı.

Yaptığı konuşmanın ardından Edirnekapı Şehitliği’ne geçen Sayın Başkanımız, şehitlikleri ziyaret edip, dua okudu.