İBB AİLEMİZE YENİ KATILAN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZA YÖNELİK HOŞ GELDİN BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve yeni başlayan 97’si kadın, toplam 669 itfaiye ve zabıta memuruyla bir araya geldi. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak, itfaiye ve zabıta memurlarını temsilen iki yeni çalışan duygularını dile getirdi.

ZABITA MEMURU TUNÇ: “LİYAKATLİ ALIM YAPILDIĞINA HERKES HEMFİKİR”

Zabıta Memuru İlker Tunç: “Şimdiye kadar birçok mülakata girdim ben ve neredeyse tamamında, farklı konulardan dolayı elendim. Bize bu konuda liyakatli bir alım sistemiyle atanma imkânı tanıyan herkese çok teşekkür ediyorum. Öncelikle Başkanımıza. Aranızda olmaktan çok mutluyum. Son derece şeffaf ve liyakat esasında alım yapıldığı için, sadece ben değil, ailem ve çevremdeki herkes bu konuda benimle hemfikir. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

İTFAİYE ERİ KIZILBOĞA: “BURADA OLMAK ÇOK GURUR VERİCİ”

İBB’de işe başlamanın kendisinin de aklında olmadığını dile getiren itfaiye eri Melisa Kızılboğa “Aklımda yoktu açıkçası. Bizden önce bir alım gerçekleşmişti. Oradaki kadınların itfaiyeye başlamaları, daha sonra da bu sürece girmeleri çok dikkatimi çekmişti. Ben kendim de burada olmak istediğime karar verdim. İş başvurusunda bulundum. E- devlet üzerinden başvurularımızı gerçekleştirdik KPSS puanlarımızla. Açıkçası mülakat olmadığını bildiğim için Erzincan’dan İstanbul’a geldim. Bu yolculukta ilk adımı atmış bulundum. Burada olmak çok gurur verici bir şey. Böyle liyakatli bir alım gerçekleştirdiğiniz için, başta size çok teşekkür ederim Başkanım” şeklinde konuştu.

İMAMOĞLU: “HAK ETTİĞİNİZ YOLCULUĞU, MİLYONLARCA GENCİMİZ TALEP EDİYOR”

Söz alan yeni zabıta memurları ve itfaiye erlerinin, kendisine teşekkür etmelerine gerek olmadığına dikkat çeken İBB Başkanı İmamoğlu, sözlerine, “Türkiye’mizin geleceğinde, böyle bir liyakatli ve adil bir alım yapıldığı için teşekkür edilmesine gerek olmayan günler diliyorum hepinize” diye başladı. Yeni çalışma arkadaşlarına minnet duygularını ileten İmamoğlu, “İyi ki kendi birikiminizle, kendi kararınızla, sizi yetiştiren bütün insanlara olan minnet duygunuzla gelip, bizim sınavımıza katıldınız” ifadelerini kullandı. Süreci organize eden bütün arkadaşlarına da teşekkür etti. “Sizin bu hak ettiğiniz yolculuğu, Türkiye’mizde milyonlarca gencimiz talep ediyor” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“HEPİNİZE AYNI GÖZLE BAKTIK”

“Bunun karşılığını bulamadığı zaman da umutsuzlaşıyor. Çalıştınız, didindiniz, bileğinizin hakkıyla, alnınızın teriyle burada yerinizi aldınız. Tabii insan emek vererek bir yere gelirse eminim ki, hak ettiği bu ortamın değerini daha iyi bilir. Görevinizin hakkını sonuna kadar vereceğinize olan inancım tam. 16 milyon insana hizmet ederken ne kadar ahlaklı, ne kadar adil, bir insana hizmet etme bilinciyle hareket edeceğinizi şimdiden hissedebiliyorum. Nasıl ki biz, hiçbirinize; yaşamıyla, inancıyla, hayat tarzıyla, giyim tarzıyla, aklınıza ne gelirse gelsin, hiçbirinize o kimlikle bakmadığımız gibi, sizin de hizmet ettiğiniz vatandaşlarımıza ve hatta vatandaşımız olmayan, İstanbul’a gelen misafirlerimize aynı duyarlılıkla, aynı adalet duygusuyla hizmet edeceğinizi biliyorum ve buna yürekten inanıyorum.”

“HİÇBİR ZAMAN BİR KİŞİNİN MEMURU DEĞİLSİNİZ. BİR AMİRİN DE MEMURU DEĞİLSİNİZ. TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN MEMURUSUNUZ”

İmamoğlu, gerçekleştirilen liyakat esaslı alımdan dolayı kendisine teşekkür eden yeni çalışma arkadaşlarına; “Türkiye’mizin geleceğinde, böyle bir liyakatli ve adil bir alım yapıldığı için teşekkür edilmesine gerek olmayan günler diliyorum hepinize” sözleriyle yanıt verdi. Yeni çalışma arkadaşlarına, akıllarındaki fikirleri yöneticileriyle paylaşmaları tavsiyesinde bulunan İmamoğlu, “Yanılgı nereden başlar? Her işi, her fikri, bir kişiye yüklediği zaman başlar. Ondan sonra, o yanılgının önünü hiç kimse alamaz. Bir reklam arası vermiş olabilir bu toplum. Ama bu tersine dönecek. Bu milletin aklı, bu milletin duyguları, bu milletin vicdanı, bu milletin adalet duygusu, bu zor zamanları aşacak. Sizden mutlak bir isteğim var: Hepiniz bu bilinçle, bu şehre hizmet ederken, bilin ki ve inanın ki, asla ve asla hiçbir zaman bir kişinin memuru değilsiniz. Bir amirin de memuru değilsiniz. Türkiye Cumhuriyeti’nin memurusunuz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasının ardından, Zabıta Dairesi Başkanı Engin Ulusoy ve İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak’la birlikte, yeni çalışma arkadaşlarıyla özçekim yaptılar.