İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR ZABITA’SINDAN OFİS PERSONELİNE EGZERSİZ PROGRAMI

Ofis ortamında günlük çalışma zamanının önemli bir kısmının oturarak geçirilmesi sırt, boyun, el bileği ağrıları ve kaslarda zayıflamaya neden olabiliyor. Sağlıklı bir ofis yaşamı için gün içinde kısa molalar vererek, düzenli egzersizler yapılması çalışan sağlığı açısından büyük önem arz ediyor.

Meslek Hastalıklarına Karşı Egzersiz Programı…

Zabıta Daire Başkanlığı olarak, ofis ortamında çalışan personelimizin, var olan ya da ileride meydana çıkma ihtimali yüksek olan sağlık sorunlarının önüne geçmek amacıyla; spor eğitmenleri eşliğinde “Ofis Çalışanları Egzersiz Programı” başlatıldı. Ofis ortamında çalışan personelimizi ziyaret eden spor eğitmenlerimiz, gün içerisinde yapılabilecek basit egzersizleri uygulamalı olarak anlatıyor. Bu sayede, çalışma arkadaşlarımızın meslek hastalıklarına karşın korunarak daha sağlıklı ve zinde kalmaları hedefleniyor.

Zabıta Portal Üzerinden Anlık Erişim…

Spor eğitmenlerimiz tarafından uygulamalı olarak anlatılan ofis çalışanlarına yönelik egzersiz hareketlerine kurum içi iletişim platformu olan Zabıta Portal üzerinden anlık olarak ulaşabilmektedir.

Gösterilen egzersizleri daha önce yapmadıklarını ifade eden çalışanlarımız, önümüzdeki süreçte egzersizleri düzenli olarak yapmayı planladıklarını ve uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.