ZABITA PERSONELİNE YANGINLA MÜCADELE EĞİTİMİ VERİLDİ

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler kapsamında Başkanlığımıza bağlı olarak faaliyetlerini yürüten İş Sağlığı ve Güvenliği Zabıta Amirliği koordinasyonunda, çok tehlikeli kategoride bulunan birimlerimizin acil durum planlarında görev yapan personelleri başta olmak üzere Zabıta Daire Başkanlığımızın diğer ilgili personellerine “Yangınla Mücadele Eğitimi” verildi. Uzman eğitmenler tarafından verilen eğitim, Zabıta Eğitim Amirliği ve Belediyemiz İtfaiye Teşkilatı ile koordineli bir şekilde planlanarak gerçekleştirildi.

22.03.2021-02.04.2021 tarihleri arasında toplam 172 personele teorik ve pratik olarak verilen söz konusu eğitim, COVID-19 tedbirleri dikkate alınarak dört ayrı grup halinde verildi.

Uzman itfaiye eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde, başta yangın olmak üzere acil durumlarda yapılabilecek ilk müdahale yöntemleri, yangın söndürme tüplerinin kullanımı ve kontrolleri ile diğer acil durumlarda insan hayatının önemini içeren konular hakkında bilgilendirmeler yapıldı. İki grup halinde yapılan bir sınavla tamamlanan bu eğitimler “İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik” gereği her yıl düzenli olarak tekrarlanmaktadır.