ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANILDI

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. yılında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda ve İBB binasında saygı, minnet ve özlemle anıldı.

Taksim’de düzenlenen törene İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, komutanlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve dernekler katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Zabıta Tören Mangası eşliğinde Cumhuriyet anıtına çelenk sundu. Ardından saatler 09:05’i gösterdiğinde sirenler çaldı ve Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu yapıldı. Arkasından İstiklal Marşı’nın başlaması ile birlikte bayrak göndere çekilip yarıya indirildi ve program sona erdi.

Taksim’deki tören ile birlikte eş zamanlı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binası giriş holünde bulunan Atatürk büstü önünde de tören gerçekleşti. Törene İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut, Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları katıldı. Genel Sekreter Yavuz Erkut, Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu adına çelenk koydu.