İLÇE BELEDİYE ZABITA MÜDÜRLÜKLERİ İLE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Zabıta Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanımız Sn. Engin Ulusoy, Belediye Başkan Danışmanımız Sn. Tonguç Çoban, İlçe Belediye Başkan Yardımcıları ve Zabıta Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen koordinasyon toplantısı, İBB Kasımpaşa Ek Hizmet Binası’nda yapıldı.

İş birliği ve Koordinasyonun Önemi Vurgulandı

Koordinasyon toplantısında Zabıta Daire Başkanımız Engin Ulusoy’un sunumu ile İstanbul’un sorunları ve Zabıta Teşkilatının yaşadığı sıkıntılar değerlendirildi. Özellikle kamuya açık alanların işgali, kaçak hafriyat denetimleri, izinsiz ilan reklam uygulamaları, yıkım talepleri ve Kurban Bayramı dolayısı ile alınacak tedbirler konusunda iş birliği ve koordinasyonun önemi vurgulandı.

Amaç İstanbul’da Kent ve Toplum Düzenini Sağlamak

Zabıta Daire Başkanımız Engin Ulusoy: “Zabıta olarak görev yaptığımız alanlar İstanbul’un geleceği için çok önemli. Diğer kamu kurumları ve kendi aramızda diyalog halinde olursak iş ve işlemlerimiz daha da kolaylaşır. Amacımız, İstanbul’da toplum düzenini ve huzuru sağlamaktır” dedi.

Sorunlar  ve Çözüm Yolları Arandı

Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçilerek Zabıta Birimlerinin yaşadığı sorunlar değerlendirilerek çözüm yolları arandı.