ŞEHİT ZABITA EREN BURSA’NIN İSMİ HİZMET BİNASINDAKİ OTOPARK ALANINA VERİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla, Başkanlığımız tarafından Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içerisinde bulunan motorize araç park alanına; Eren Bursa’nın hatırlanması ve bundan sonra bu tür üzücü olaylar yaşanmaması için “Şehit Zabıta Eren Bursa Motorize Ekipler Park Alanı” ismi verildi ve açılışı yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğünde, Motorize Ekiplerde görevli 24 yaşındaki Eren Bursa, 7 Eylül 2019 tarihinde görevi başında geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu şehit olmuştu.

Şehidin ismi Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içerisinde bulunan motorize araç park alanına verildi ve düzenlenen tören ile açılışı yapıldı. Programa; İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, Müdürler, Amirler ve Şehidimizin ailesi ile yakınları katıldı.

Programın açılışında, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimiz ve Şehit Zabıta Eren Bursa’nın anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

İBB Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy yaptığı konuşmada, “Sizin hayatınız, sağlığınız ve güvenliğiniz bizim için birinci plandadır. Siz bizim için önemli ve değerlisiniz” dedi. Motosikletli Zabıta Ekiplerinin görevlerine çıktığı yere Eren Bursa’nın isminin verilmesi, çalışma arkadaşlarının kazasız belasız bir şekilde görevlerini yerine getirmelerine, daha dikkatli ve disiplin içerisinde olmalarına vesile olacağını söyleyen Ulusoy, 2015 yılında görevi esnasında elim bir trafik kazası geçiren Şehit Zabıta Bahadır Yılmaz’ı da rahmetle andı.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı yaptığı konuşmada, “Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu başından beri şehit ailemizin yanında olmuştur. Daha sonraki süreçlerde de Eren Bursa’nın adının yaşatılması adına bizleri talimatlandırmıştır. Bugün de bu talimatın gereğini yerine getirmek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Bu isimlendirmenin iki şeye aracılık edeceğini düşünüyorum. Bir tanesi şehidimizin adının sonsuza dek yaşayacağını ve hep hayırla yad edileceğine inanıyorum. İkincisi de iş güvenliği konusunda sizlerin sağlıklı bir şekilde görevlerinizi yerinize getirmenizdir” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, Şehit Zabıta Eren Bursa’nın babası Vahdettin Bursa ve ailesine Kur’an-ı Kerim ile Bayrak takdim ederek şehidin isminin verildiği tabelanın perdesini ailesi ile birlikte indirdi.

Görevi başında hayatını kaybeden Şehit Zabıta Eren Bursa ve Bahadır Yılmaz başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.