Hem Anlattık?‍♀️?‍♂️ Hem Oynadık ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak Bilinçli Tüketici kavramına değer veriyor, bilinçli tüketicilerin yetişmesi için eğitim kurumlarımızla iş birliği yapıyoruz.

Bu kapsamda öğrencilerimizin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile ilgili kişisel haklarını öğrenerek, geleceğin bilinçli tüketicileri olmaları için ilkokul, ortaokul ve liselerin konferans salonlarında eğitim öğretim yılı boyunca periyodik olarak Bilinçli Tüketici Semineri düzenliyoruz.

Öğrencilerimize seminerde anlatılan bilgileri örneklerle canlandırarak, daha kalıcı hale getirilmesini amaçlayan, senaryosunun ve oyunculuklarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı personeline ait olduğu, Bilinçli Tüketici skecini öğrencilerimizle buluşturarak, eğlenerek öğrenmeyi hedefliyoruz.

Ayrıca; seminer ve skeçten öğrenilen bilgilerin akılda kalması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığımızca hazırlanmış olan Bilinçli Tüketici Rehberi dağıtımını gerçekleştiriyoruz.